مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان با نام اختصاری “ محک ”  از سال  1370 و با شماره ثبت 6567  در قـالب یک سـازمان غیر انتفاعی- غیر دولتی با انگیزه والای کمک به همنوع فعالیت همه جـانبه خود را جهت حمایت از کودکان مبتلا بـه سرطان زیر 14 سال و خانواده‌های آنـان آغاز کزده است. در طـول دو دهه فعـالیت، محک بـا بهره‌گیری از کمک های انسان دوستانه مردم نیکوکار و همراهی مدیران نیک اندیش و تلاش پیگیر نیروهای داوطلب و موظف خود به موفقیت های چشمگیری در حوزه های امور خیریه، درمان و تحقیقات دست یافته ا و به یکی از قطب های درمان در خاورمیانه تبدیل شده است.
محک تا کنون بیش از 22000 کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت همه جانبه قرار داده است. دریافت مقام مشورتی از شورای اقتصادی، اجتماعی سازمان ملل متحد(ECOSOC)، عضویت در سازمان های معتبر بین المللی مرتبط با سرطان کودکان، احداث تنها بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان در خاورمیانه با زیر بنای 18000 متر مربع و امکانات کامل کلینیکی و پاراکلینیکی در سال 1386، دریافت تندیس نقره‌ای کیفیت (GIC) از مؤسسه بین المللی استاندارد “جی.آی.سی ، اخذ استاندارد NGO Benchmarking   از شرکت SGS به عنوان اولین سازمان غیردولتی درمنطقه خاورمیانه، دریافت نشان طلای انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA)، انجام پروژه‌های تحقیقاتی-کاربردی با همکاری معتبرترین مؤسسات تحقیقات داخلی و خارجی نشان دهنده فعالیت مؤثر این مؤسسه خیریه در سطوح پیشرفته ملی و بین‌المللی است.برای مراجعه به سایت این موسسه کلیک کنید
موسسه خیریه یاران مهربان سبـز موسسه ای مردم نهاد، غیـــر دولتی و غیـر سیاسی است که با اخذ مجوز رسمی و شماره ثبت 4019 از سال 1392 فعالیت خود را آغاز نموده است و در این مدت باتوجه به سفارشات خداوند و ائمه اطهار در قرآن و روایات در رابطه با خدمت به ایتام و نیازمندان، با حفظ کرامت انسانی آنان اقدامات شایسته ای را انجام داده است.
عمده فعالیت های موسسه در خصوص ایتـام و افـراد بد سرپرست و بانوان سرپرست خانوار می باشد، رفع نیازهای اقتصادی، درمانی، تحصیلی، ازدواج و ... مددجویان با استعانت از خداوند متعال و کمک های خیّرین نیکوکار  مورد توجه ویژه موسسه خیریه یاران مهربان سبـز می باشد.
موسسه خیریه یاران مهربان سبز با تکیه بر جلب مشارکت و حمایت های مردمی و انواع کمک های انسان دوستانه نیکوکاران خیّر اعم از کمک های نقدی، غیر نقدی و ... در جهت توانمند سازی مدد جویان فعـــــالیت می نمـــــــــاید. امیـــــــــد آن داریم که در این راه با ما همــــــراه باشید تا در استـــــــــان پر آوازه مـــــان « اصفهان» گرد فقر و نیاز را از چهره این قشر از جامعه بزداییم.


برای مراجعه به سایت این موسسه کلیک کنید
موسسه خیریه بهنام دهش پور نام جوانی را بر پیشانی دارد که در سال ١٣٧٠ در سن هفده سالگی مبتلا به بیماری سرطان گردید و در آخرین دوره درمان، سال ١٣٧٤، دست سرنوشت او را راهی مرکز رادیوتراپی بیمارستان شهدا تجریش نمود. در آن موقع به شدت تحت تأثیر وضعیت ناگوار بیماران این مرکز قرار گرفت. بهنام با وجود بیماری سخت اقدام به برگزاری بازار خیریه در سال ١٣٧٤ نمود. این بازارچه در آپارتمانی قدیمی در خیابان پاسداران و با کمک خانواده و دوستانش برپا گردید. پس از آن با یاری دوستانش کنسرت پیانو را در فرهنگسرای ارسباران ترتیب داد و آخرین شب زندگیش را با فروش شمع‏های تزئینی به نفع بیماران نیازمند مبتلا به سرطان در خانه به پایان رساند.
عوائد حاصل از این برنامه‏ ها همراه با کمک‏های خانواده بهنام ، دوستان و سایر خیرین و نیکوکاران صرف تکمیل و تجهیز سالن انتظار بخش رادیوتراپی و اتاق بازی و کتابخانه کودکان بیماران شد که در سال ١٣٧٥ افتتاح گردید، زمانی که بهنام دیگر در جمع دوستان و یاران نبود.

برای مراجعه به سایت این موسسه کلید کنید

انجمن حمایت از کودکان کار

به عنوان نهادی غیردولتی و غیرانتفاعی، از سال 1381 با مجوز رسمی وزارت کشور و شماره ثبت 14607، با هدف حمایت از کودکان در معرض آسیب و به ویژه کودکان کار آغاز نموده است و به صورت رایگان، خدمات آموزشی و حمایتی خود را ارائه می‏ دهد.
داستان ما ، ساده آغاز شد . یک تخته سیاه، یک اتاق کوچک، چند وجدان بیدار و انبوهی نگاه مشتاق.
14 سال پیش، گروهی تصمیم گرفتند تا در روزهای پایان هر هفته در کنار کودکان کار دروازه غار حاضر شوند و به آنها درس بیاموزند. اول چند نفری بودند، بعدها شدند صدها نفر. و این قصه ادامه داشته است تا حالا که چهار مرکز انجمن در محله «هرندی»، «بازار»، «خاوران» و «مولوی» و یک مرکز در «بم» به 800 کودک کار و تحت آسیب خدمات می دهد. سوادآموزی، توزیع یک وعده غذای گرم روزانه، خدمات بهداشتی، درمانی، مددکاری و روانشناسی همه کاری است که ما بلد هستیم. هرچند آرزوهای بیشتری داریم ....


برای مراجعه به سایت این موسسه کلید کنید
بنیاد کودک" که در ایران به‌نام «موسسه خیریه رفاه کودک» به ثبت رسیده است، در سال 1373 فعالیت خود را آغاز نموده است. اولین دفتر بنیادکودک در شهر شیراز افتتاح شده و هم‌زمان با آن دفتر این مؤسسه در شهرپورتلند ایالت اورگان امریکا نیزبا نام “Child Foundation” تاسیس شد. بنیادکودک در سال 1378 با شمارۀ 398 به ثبت رسیده و رسماً فعالیت خود را آغاز کرد. بنیاد کودک در ایران به عنوان یک موسسه خیریه غیردولتی، غیرانتفاعی، غیرسیاسی و مردم نهاد آرمان خود را دستیابی به این هدف مقدس قرار داده‌ است:

«هیچ دانش‌آموز بااستعدادی نباید به دلیل فقر ، از تحصیل و تلاش بازبماند»

بنیاد کودک در ایران، با دریافت مجوز فعالیت ملی از وزارت کشور به شماره 25540 موفق شده است در طی بیست سال گذشته در شهرهای اصفهان، ارومیه، اردبیل، آمل، ایلام، بم، بروجرد، بیرجند، بوشهر، تبریز، تهران، جیرفت، داراب، رشت، زابل، زاهدان، شیراز، شهرکرد، کرج، کرمانشاه، کاشان، مشهد، یاسوج و مراغه نمایندگی فعال تاسیس نماید و دامنه یاری‌رسانی خود  را به استان‌های مختلف کشور گسترش دهد. علاوه بر این، نمایندگی بنیاد در شهرهای قزوین، اهواز، ابهر، یزد، زاهدان، گرگان و کرمان نیز فعالیت مددکاری داشته و دانش‌آموزان نیازمند این استان‌ها را مورد حمایت قرار می‌دهند.   
بنیادکودک، با رویکرد حفظ ارتباط ایرانیان مقیم خارج از کشور با هموطنانشان در ایران، در عرصه بین‌المللی نیز حضور پررنگ و قابل توجهی داشته‌ است. شعب بین‌المللی بنیاد کودک در 4 قاره جهان ، در کشورهای امریکا، سوئیس، آلمان ، انگلستان و کانادا و سوئد فعال هستند. بنیادکودک، طی بیست و یک سال گذشته بیش از ده هزار دانش‌آموز کم‌بضاعت و خانواده‌های شان را تحت حمایت خود قرار داده است. اکنون نیز بیش از 8300 خانواده همچنان با همیاری هموطنان نیکوکارمان توسط شبکه حمایتی گسترده بنیاد کودک حمایت می‌شوند که حدود هزار نفر از آنان درحال حاضر در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش‌عالی معتبر مشغول به تحصیل‌اند.   
بنیاد کودک، با به کارگیری روشهای علمی، نوین و همچنین اطلاع رسانی شفاف و عملکرد پاسخگو، برای نخستین‌بار در ایران، یک سیستم نرم‌افزار یکپارچه Webbase جامع را راه‌اندازی نموده و کلیه اطلاعات مربوط به دانش آموزان با استعدادنیازمند تحت حمایت ، همیاران ، مالی و حسابداری و گزارش‌دهی خود را تحت آن نرم‌افزار اجرایی ساخته است. این نرم‌افزار با توجه به امکانات و نیازهای مؤسسه و صرفاً برای «بنیادکودک ایران» طراحی و پیاده‌سازی شده است.
از لحاظ تامین منابع مالی و هزینه های ادرای و تشکیلاتی  نیز ،بنیادکودک ایران ،  تنها با کمک‌های مردمی اداره شده و هیچگونه بودجه دولتی در اختیار ندارد. گردش مالی موسسه نیز همه ساله توسط موسسات معتبر (حسابداران رسمی) حسابرسی شده و گزارش‌های آن نیز درهمین وب سایت موسسه در دسترس عموم می‌باشد.


برای مراجعه به سایت این موسسه کلید کنید